3punkty

Blog - Piłka Nożna

Koncert PSG,nieskuteczny Aubameyang

radzims

Liga Mistrzów wróciła w wielkim stylu.Wczoraj odbyły się dwa spotkania PSG/BARCELONA oraz BENFICA LIZBONA/B.DORTMUND.14-lutego(walentynki)tę datę zapamiętają kibice Paryża do końca życia.
Paris Saint-Germain pokonało FC Barcelonę 4:0 na własnym stadionie w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.Mistrz Francji od pierwszej do ostatniej minuty dominował w spotkaniu nie dając szans gościom.
PSG wypracowało sobie solidną zaliczkę przed rewanżem z Barceloną na Camp Nou.
Bramki dla PSG zdobyli : Di Maria (18., 55.), Draxler (40.), Cavani (72.)
Goście mogli zdobyć w pierwszej połowie bramkę honorową,lecz Andre Gomes nie wykorzystał szansy.
Cały zespół PSG zagrał świetnie w defensywie jak i w ofensywie.Jednym z bohaterów był Di Maria.dimaria
  cavani
We wczorajszym spotkaniu Di Maria oraz Cavani obchodzili urodziny.Angel i Edison zdobyli bramki dla swojego zespołu.(Di Maria 2x, Cavani 1x).Tymi trafieniami zapewnili sobie wymarzony prezent na urodziny.
PSG zagrało świetnie,Messi i spółka byli nieobecni oraz bezradni.Dawno nie widziałem tak bezradnej Barcelony.
Nie mieli pomysłu na grę, nie było lidera w drużynie,który byłby w stanie poprowadzić drużynę do walki.
FC Barcelona ma bardzo trudne zadanie,musi odrobić stracone 4 bramki na Camp Nou.
psg_b
statystykiStatystki wczorajszego meczu mówią same za siebie.Arbitrem spotkania był Szymon Marciniak,który bardzo dobrze sędziował.Swoją pracę wykonał na 5+.
Do wyjściowego składu nie załapał się Grzegorz Krychowiak.
Przed meczem stawiano na wyrównany mecz,lecz PSG było lepsze o klasę.

Benfica Lizbona pokonała u siebie Borussię Dortmund 1:0.
Bramkę dla gospodarzy zdobył Kostas Mitroglou. Całe spotkanie w zespole gości rozegrał reprezentant Polski Łukasz Piszczek.
Dortmund dominował całe spotkanie,lecz byli bardzo nieskuteczni.0006E7TKC83RO14IC322F49882654lukaszpiszczekwsrodku900566
  Goście mogli wygrać wczorajsze spotkanie w Lizbonie,lecz swojego dnia nie miał najskuteczniejszy strzelec Bundesligi Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk mógł wczoraj strzelić dwie a nawet trzy bramki dla swojego zespołu.0006E7V2T7K69OPHC122F4
z21374900Q1
W 62.minucie Gabończyk zszedł z boiska a zastąpił go Andre Schuerrle. Aubameyang mógł dać we wczorajszym meczu remis,lecz nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy  Edersona, który obronił rzut karny.
Ederson w całym spotkaniu grał na wysokim poziomie i dzięki niemu gospodarze zdołali wygrać mecz.
acol11021561250e_base
   Benfica Lizbona przed meczem rewanżowym ma skromną zaliczkę i Borussia u siebie na  Signal Iduna Park w Dortmundzie musi zdobyć dwie bramki ,aby grać w dalszej fazie Ligi Mistrzów.